Under 13 Category

Boys & girls - players under 13 years old.

FINAL CLASSIFICATION 

1st CN BARCELONA
2nd JUG DUBROVNIK
3rd CE MEDITERRANI
4th AUDITORE CROTONE
5th RN ARECHI SALERNO
6th CN RUBÍ
7th CE MATARÓ LA SIRENA
8th CN SANT ANDREU
9th CN MOLINS DE REI
10th WPC KAPOSVAR
11th DOMINO AVUS
12th DREAM TEAM SALERNO
13th CN TERRASSA
14th RCN VIGO
15th GERSAN HELIOS
16th STADIUM CASABLANCA
17th CN SANT FELIU
18th CDN BIDASOA XXI
19th SHEFFIELD WP
20th CN OLOT
21th SCOTTISH WP

 

GROUPS
A: CN Barcelona · CN Terrassa · RN Arechi Salerno · RC Nautico Vigo · Scottish Water Polo
B: CN Mediterrani · CN St Feliu · Domino Avus Hungary · RN Auditore Crotone · Stadium Casablanca 
C: City of Sheffield Waterpolo · CN Gersan Helios · CN Mataró La Sirena · CN Sant Andreu · Dream Team Salerno
D: Club Bidaosa XXI · CN Molins · CN Olot · CN Rubí · Water Polo Club of Kaposvàr · Jug Dubvronik
 
GROUP STAGE

SUNDAY 30st AUGUST

RN Arechi Salerno 18  - 7 RCN Vigo 08.30 h
Scottish WP 8  - 19 CN Terrassa 08.30 h 
Domino Avus 10  - 9 Auditore Crotone 09.20 h 
Stadium Casablanca 10  - 8 CN St.Feliu 09.20 h 
Dream Team Salerno 21  - 6 City of Sheffield 10.10 h 
Gersan Helios 4  - 9 CN Mataró La Sirena 10.10 h 
WPC Kapósvar 10  - 4 CDN Bidasoa XXI 11.00 h 
CN Olot 2  - 12 CN Molins de Rei 11.00 h 
CN Rubí 2  - 18 VK Jug Dubvronik 11.50 h 
CN Terrassa 4  - 15 CN Barcelona 11.50 h 
RCN Vigo 15  - 3 Scottish WP 12.40 h 
CN St.Feliu 3  - 13 CE Mediterrani 12.40 h 
Auditore Crotone 20  - 3 Stadium Casablanca 13.30 h 
CN Mataró La Sirena 8  - 9 CN St.Andreu 13.30 h 
City of Sheffield 8  - 10 Gersan Helios 14.20 h 
WPC Kapósvar 2  - 13 VK Jug Dubvronik 14.20 h 
CDN Bidasoa XXI 10  - 6 CN Olot 15.10 h 
CN Molins de Rei 6  - 9 CN Rubí 15.10 h 
CN Terrassa 9  - 6 RCN Vigo 16.30 h 
CN Barcelona 7  - 5 RN Arechi Salerno 16.30 h 
CN St.Feliu 1  - 14 Auditore Crotone 17.20 h 
CE Mediterrani 14  - 5 Domino Avus 17.20 h 
CN Mataró La Sirena 23  - 4 City of Sheffield 18.10 h 
CN St.Andreu 6  - 3 Dream Team Salerno 18.10 h 
CN Molins de Rei 6 - 6 CDN Bidasoa XXI 19.00 h
CN Rubí 9 - 4 WPC Kapósvar 19.00 h
VK Jug Dubvronik 24 - 0 CN Olot 19.50 h
 

MONDAY 31st AUGUST

CN Barcelona 10  - 5 RCN Vigo 08.00 h
Scottish WP 4  - 14 RN Arechi Salerno 08.00 h 
CE Mediterrani 10  - 11 Auditore Crotone 08.45 h 
Stadium Casablanca 3  - 10 Domino Avus 08.45 h 
CN St.Andreu 16  - 4 City of Sheffield 09.30 h 
Gersan Helios 5  - 8 Dream Team Salerno 09.30 h 
VK Jug Dubvronik 16  - 2 CN Molins de Rei 10.15 h 
CN Olot 2  - 13 WPC Kapósvar 10.15 h 
CN Rubí 10  - 8 CDN Bidasoa XXI 11.00 h 
RN Arechi Salerno 13  - 9 CN Terrassa 11.00 h 
CN Barcelona 25  - 1 Scottish WP 11.45 h 
Domino Avus 9  - 7 CN St.Feliu 11.45 h 
CE Mediterrani 17  - 5 Stadium Casablanca 12.30 h 
Dream Team Salerno 3  - 9 CN Mataró La Sirena 12.30 h 
CN St.Andreu 7  - 5 Gersan Helios 13.15 h 
CDN Bidasoa XXI 1  - 18 VK Jug Dubvronik 13.15 h 
CN Rubí 8  - 6 CN Olot 14.00 h 
WPC Kapósvar 6  - 6 CN Molins de Rei 14.00 h 

 

GROUP STAGE CLASSIFICATION
 
1A
2A 3A 4A 5A --
1B 2B 3B 4B 5B --
1C 2C 3C 4C 5C --
1D 2D 3D 4D 5D 6D
 
 
QUARTER FINALS (17 - 21)

MONDAY 31st AUGUST

5A 4  - 13 5B 16.30 h
5C 13  - 9 5D 16.30 h 
5D 9 - 7 5A 20.15 h
5B 19 - 9 5C 20.15 h

 

TUESDAY 1st SEPTEMBER

5A 4  - 7 6D 08.30 h
5D 6  - 10 5B 08.30 h 
 
 
QUARTER FINALS (9 - 16)

MONDAY 31st AUGUST

3D 9  - 7 4A 17.15 h
3B 14  - 6 4C 17.15 h 
3A 8  - 11 4D 18.00 h
3C 9 2 4B 18.00 h

 

QUARTER FINALS (1 - 8)

MONDAY 31st AUGUST

1D 8  - 4 2A 18.45 h
1B 10  - 9 2C 18.45 h 
1A 11  - 5 2D 19.30 h
1C 7 8 2B 19.30 h

 

SEMIFINALS

TUESDAY 1st SEPTEMBER

LQF5 8  - 6 LQF6 09.15 h
LQF7 12  - 10 LQF8 09.15 h 
WQF5 11   - 10  WQF6 10.05 h
WQF7 9 6 WQF8 10.05 h
LQF1 8 - 7 LQF2 10.55 h
LQF3 8 - 7 LQF4 10.55 h
WQF1 9 - 3 WQF2 12.30 h
WQF3 11 - 6 WQF4 12.30 h
6D 4 - 9 5D 11.45 h
5C 10 - 7 5A 11.45 h
 
FINALS

TUESDAY 1st SEPTEMBER

5B 13  - 4 6D 15.30 h
5D 10  - 7 5C 15.30 h 
WSF7 7  - 6 WSF8 16.15 h
LSF7 10 4 LSF8 16.15 h
WSF5 10 - 9 WSF6 17.05 h
LSF5 7 - 10 LSF6 17.05 h
WSF3 5 - 13 WSF4 17.55 h
LSF3 9 - 10 LSF4 17.55 h
LSF1 7 - 10 LSF2 19.00 h
WSF1 12 - 11 WSF2 20.00 h

 

 

Under 15 Category - FEMALE

Girls - players under 15 years old.

FINAL CLASSIFICATION 

1st CE MEDITERRANI
2nd LEIOA WP
3rd CN TERRASSA
4th CN SANT ANDREU
5th EGER WATER POLO CLUB
6th CN SANT FELIU
7th HAVK MLADOST
8th CE MATARÓ LA SIRENA
9th CN RUBÍ
10th SCOTTISH WP
11th CITY OF SHEFFIED WP
12th RN BOLOGNA
 
GROUPS
A: CN Mataró La Sirena · CN Sant Andreu· CN Sant Feliu· Leioa Waterpolo· Rari Nantes Bologna· Scottish WP
B: City of Sheffield Waterpolo · CN Rubí · CN Terrassa · Eger Water Polo Club · Havk Mladost · CN Mediterrani 
 
 
GROUP STAGE

WEDNESDAY 2nd SEPTEMBER

CN St.Feliu 7  - 7 CN Mataró La Siren 19.50 h
CN Rubí 6  - 9 CN Terrassa 19.50 h 
 

THURSDAY 3rd SEPTEMBER

CN St.Andreu 26  - 0 RN Bologna 08.45 h
Leioa WLB 21  - 1 Scottish WP 08.45 h 
CE Mediterrani 5  - 3 HAVK Mladost 10.15 h 
ZF Eger 21  - 3 City of Sheffield 10.15 h 
CN St.Andreu 7  - 6 Leioa WLB 14.00 h 
RN Bologna 0  - 22 CN St.Feliu 14.00 h 
CN Mataró La Sirena 14  - 0 Scottish WP 14.45 h 
CN Terrassa 7  - 6 ZF Eger 14.45 h 
HAVK Mladost 2  - 5 CN Rubí 15.30 h 
City of Sheffield 1  - 26 CE Mediterrani 15.30 h 
CN St.Feliu 5  - 8 CN St.Andreu 19.15 h 
Scottish WP 9  - 5 RN Bologna 19.15 h 
Leioa WLB 8  - 6 CN Mataró La Sirena 20.00 h 
CN Rubí 17  - 1 City of Sheffield 20.00 h 
CN Terrassa 5  - 6 HAVK Mladost 20.45 h 
ZF Eger 6  - 5 CE Mediterrani 20.45 h 
 

FRIDAY 4th SEPTEMBER

CN St.Andreu 8  - 5 CN Mataró La Sirena 11.00 h
Leioa WLB 23  - 2 RN Bologna 11.00 h 
Scottish WP 0  - 19 CN St.Feliu 11.45 h 
CN Terrassa 21  - 1 City of Sheffield 11.45 h 
ZF Eger 6  - 7 HAVK Mladost 12.30 h 
CE Mediterrani 9  - 7 CN Rubí 12.30 h 
Scottish WP 3  - 19 CN St.Andreu 16.15 h 
RN Bologna 0  - 22 CN Mataró La Sirena 16.15 h 
CN St.Feliu 2  - 8 Leioa WLB 17.00 h 
CE Mediterrani 5  - 10 CN Terrassa 17.00 h 
HAVK Mladost 19  - 2 City of Sheffield 17.45 h 
CN Rubí 4  - 13 ZF Eger 17.45 h 
 
GROUP STAGE CLASSIFICATION
 
1A
2A 3A 4A 5A 6A
1B 2B 3B 4B 5B 6B
 
 
SEMIFINALS

SATURDAY 5th SEPTEMBER

SF1                                              1A 7  - 9 2B 11.20 h
SF2                                              1B 6  - 9 2A 11.20 h 
 
FINALS

SATURDAY 5th SEPTEMBER

11-12                                          6A 4  - 12 6B 15.30 h
9-10                                          5A 0  - 17 5B 16.20 h 
7-8                                            4A 5  -  12  4B 17.10 h
5-6                                            3A 9  8  3B 18.00 h
3-4                                         LSF1 3 - 4 LSF2 18.50 h
1-2                                        WSF1 14 - 13 WSF2 19.45 h

 

Under 15 Category - MALE 

Boys - players under 15 years old.

FINAL CLASSIFICATION 

1st HAVK MLADOST
2nd VK JUG DUBROVNIK
3rd ROMA ZERO9
4th CN BARCELONA
5th CE MEDITERRANI
6th CN TERRASSA
7th CN SANT ANDREU
8th STADIUM CASABLANCA
9th GERSAN HELIOS
10th CN RUBÍ
11th CE MATARÓ LA SIRENA
12th CN SANT FELIU
13th CN OLOT
14ht WP MURCIA
15th CN MOLINS DE REI
16th EM EL OLIVAR
17th CITY OF SHEFFIELD WP
18th SCOTTISH WP
19th RN BOLOGNA
20th AMINATA ÉVORA
 
GROUPS
A: CN Mediterrani · CN Olot · CN Sant Feliu · Rari Nantes Bologna · Stadium Casablanca
B: City of Sheffield Waterpolo · CN Barcelona · CN Rubí · EM El Olivar · Jug Dubvronik 
C: Roma Zer09 · Aminata Évora Clube de Natação · CN Gersan Helios · CN Mataró La Sirena · CN Terrassa
D: Club Waterpolo Murcia · CN Molins · CN Sant Andreu · Havk Mladost · Scottish Water Polo
 
GROUP STAGE

WEDNESDAY 2nd SEPTEMBER

E Mediterrani 12  - 4 CN Olot 16.30 h
CN Barcelona 11  - 4 CN Rubí 17.20 h 
CN Terrassa 11  - 8 CN Mataró La Sirena 18.10 h 
CN St.Andreu 7  - 1 CN Molins de Rei 19.00 h 
 

THURSDAY 3rd SEPTEMBER

RN Bologna 9  - 13 Stadium Casablanca 08.00 h
VK Jug Dubvronik 25  - 3 EM El Olivar 08.00 h 
Roma Zer09 9  - 6 AGersan Helios 09.30 h 
HAVK Mladost 19  - 2 WP Murcia 09.30 h 
CN Rubí 9  - 6 City of Sheffield 11.00 h 
CN Olot 5  - 6 CN Sant Feliu 11.00 h 
CN Barcelona 11  - 7 VK Jug Dubvronik 11.45 h 
CE Mediterrani 20  - 3 RN Bologna 11.45 h 
CN Molins de Rei 15  - 5 Scottish WP 12.30 h 
CN Mataró La Sirena 23  - 1 Aminata Évora 12.30 h 
CN St.Andreu 3  - 13 HAVK Mladost 13.15 h 
CN Terrassa 8  - 8 Roma Zer09 13.15 h 
CN Sant Feliu 5  - 15 CE Mediterrani 16.15 h 
Stadium Casablanca 6  - 4 CN Olot 16.15 h 
City of Sheffield 2  - 15 CN Barcelona 17.00 h 
EM El Olivar 5  - 11 CN Rubí 17.00 h 
Aminata Évora 0  - 22 CN Terrassa 17.45 h 
Gersan Helios 7  - 5 CN Mataró La Sirena 17.45 h 
Scottish WP 7 - 17 CN St.Andreu 18.30 h
WP Murcia 6 - 7 CN Molins de Rei 18,30 h

 

FRIDAY 4th SEPTEMBER

Stadium Casablanca 5  - 14 CE Mediterrani 08.00 h
RN Bologna 5  - 10 CN Sant Feliu 08.00 h 
EM El Olivar 2  - 18 CN Barcelona 08.45 h 
VK Jug Dubvronik 20  - 4 City of Sheffield 08.45 h 
Gersan Helios 6  - 7 CN Terrassa 09.30 h 
Roma Zer09 34  - 2 Aminata Évora 09.30 h 
WP Murcia 7  - 10 CN St.Andreu 10.15 h 
HAVK Mladost 33  - 3 Scottish WP 10.15 h 
CN Olot 5  - 5 RN Bologna 13.15 h 
CN Sant Feliu 6  - 8 Stadium Casablanca 13.15 h 
CN Rubí 8  - 13 VK Jug Dubvronik 14.00 h 
City of Sheffield 8  - 9 EM El OlivarCN Barcelona 14.00 h 
CN Mataró La Sirena 9  - 14 Roma Zer09 14.45 h 
Aminata Évora 6  - 15 Gersan Helios 14.45 h 
CN Molins de Rei 3  - 23 HAVK Mladost 15.30 h 
Scottish WP 9  - 13 WP Murcia 15.30 h 
 
 
 
GROUP STAGE CLASSIFICATION
 
1A
2A 3A 4A 5A
1B 2B 3B 4B 5B
1C 2C 3C 4C 5C
1D 2D 3D 4D 5D
 
 
RQUARTER FINALS (9 - 16)

FRIDAY 4th SEPTEMBER

QF7                                          3A 9  - 6 4B 18.35 h
QF6                                          3B 10  - 2 4A 18.35 h 
QF5                                          3D 8 - 9 4C 19.25 h
QF8                                          3C 13 - 7 4D 19.25 h

 

QUARTER FINALS (1 - 8)

SABADO 5 DE SEPTIEMBRE

QF3                                         1A 5  - 13 2B 08.00 h
QF4                                         1C 11  - 6 2D 08.00 h 
QF1                                         1D 10  -  8  2C 08.50 h
QF2                                         1B 15 4 2A 08.50 h
 
SEMIFINALS

FRIDAY 4th SEPTEMBER

SF9                                         5A 8  - 10 5B 20.15 h
SF10                                       5C 3  - 12 5D 20.15 h 
 

SATURDAY 5th SEPTEMBER

SF7                                     LQF5 3  - 4 LQF6 09.40 h
SF8                                     LQF7 9  - 12 LQF8 09.40 h 
SF5                                    WQF5 10 - 12 WQF6 10.30 h
SF6                                    WQF7 0 - 10 WQF8 10.30 h
SF3                                     LQF1 11 - 4 LQF2 12.10 h
SF4                                     LQF3 5 - 3 LQF4 12.10 h
SF1                                    WQF1 9 - 6 WQF2 13.00 h
SF2                                    WQF3 12 - 10 WQF4 13.00 h
 
FINALS

SATURDAY 5th SEPTEMBER

17-18                                WSF9 13  - 7 WSF10 13.50 h
19-20                                 LSF9 11  - 2 LSF10 13.50 h 
13-14                                WSF7 12  - 6 WSF8 14.40 h
15-16                                 LSF7  7  LSF8 14.40 h
11-12                                 LSF5 11 - 3 LSF6 15.30 h
9-10                                WSF5 6 - 9 WSF6 16.20 h
7-8                                   LSF3 5 - 7 LSF4 17.10 h
5-6                                  WSF3 9 - 11 WSF4 18.00 h
3-4                                   LSF1 6 - 7 LSF2 18.50 h
1-2                                  WSF1 9 - 8 WSF2 20.45 h